W dniach od 24.05.2015 roku do 31.05.2015 roku odbyły się polsko-ukraińskie warsztaty muzyki jazzowej i rozrywkowej zorganizowane przez Brzozowski Dom Kultury i Fundację Promocji i Rozwoju Bieszczad. Projekt jest kontynuacją wcześniej zorganizowanych wymian młodzieży polsko-ukraińskiej o tematyce artystycznej. Tegoroczne spotkanie zostało rozszerzone o udział nowych uczestników wyłonionych podczas przeglądów i konkursów w szkołach w Polsce i na Ukrainie. Uczestnikami projektu była młodzież w przedziale wiekowym od 12 do 18 lat. utalentowana muzycznie. Ze strony polskiej było 45 uczestników z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara z Katowic, Zespołu Szkół Muzycznych z Krosna oraz 8 nauczycieli/instruktorów. Ze strony ukraińskiej było 45 uczestników z Mistrzowskiej Szkoły Muzycznej z Odessy, Średniej Szkoły Muzycznej z internatem z Kijowa, 3 dzieci uchodźców, oraz młodzież ze środowisk polonijnych działających przy Związku Polaków na Ukrainie z 8-oma nauczycielami /wykładowcami .
Celem warsztatów była integracja młodzieży, nabycie kompetencji językowych, poznanie kultury i historii obu krajów, nabycie umiejętności miękkich (m.in. praca z grupą), poznanie zasad wolontariatu. W trakcie warsztatów został przygotowany wspólny program koncertu jazzowego, który został zaprezentowany szerszej publiczności podczas koncertów w Brzozowskim Domu Kultury oraz Zakładzie Karnym w Łupkowie. Inna ciekawa i oryginalna inicjatywa, polegała na tym, iż w trakcie wymiany młodzież grała na platformie kolejowej, jeżdżąc po okolicy Nowego Łupkowa. Podczas pobytu była prowadzona edukacja grupowa, indywidualna, zajęcia w klasach instrumentu, nauka improwizacji jazzowej oraz wykłady z historii, teorii jazzu i muzyki rozrywkowej.
Dodatkowo w trakcie warsztatów odbyły się szkolenia nauczycieli, instruktorów mające na celu podniesienie kompetencji językowych, metodyki nauczania (m.in. praca z uczniami o zróżnicowanym poziomie znajomości języka polskiego, oceniania uczniów), zwiększenia wiedzy nt. historii i kultury obu krajów.
Podczas obozu zostało zorganizowane szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. bezpieczeństwo własne, ocena stanu i funkcji życiowych poszkodowanego, udrażnianie dróg oddechowych, układanie w pozycji bezpiecznej).