W ramach stałej współpracy pomiędzy Tarnobrzeskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Artystycznych FRAM a Fundacją Promocji i Rozwoju Bieszczad kolejny raz powstał unikatowy i wyjątkowy projekt polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży pod nazwą: Różnie w kraju, różnie w zwyczaju, ale kochaju – Dwa wesela. Ze strony polskiej w projekcie brała udział młodzież w wieku od 16-24 lat z okręgu tarnobrzeskiego związana z działalnością Stowarzyszenia FRAM , a ze strony ukraińskiej młodzież ukraińska w wieku od 15-23 lat związana z działalnością Pałacu Młodzieży w Łucku oraz młodzież polonijna z Ukrainy działająca przy Związku Polaków Lewego Brzegu. Wymiana była współfinansowana przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Warsztaty odbyły się w dniach 07.11-14.11.2016r., w ośrodku edukacyjnym w Nowym Łupkowie w Polsce. W czasie wymiany uczestnicy aktywnie uczestniczyli we wszystkich formach aktywności podczas zajęć artystycznych, edukacyjnych oraz integracyjnych.
Celem projektu było wzajemne poznanie różnorodności kulturowo-zwyczajowych na podstawie tradycji weselnych obu krajów. W czasie projektu opracowano katalog najpopularniejszych zwyczajów weselnych obu krajów, a także stworzono oraz zaprezentowano spektakl weselny pokazujący zwyczaje polskie i ukraińskie. Młodzież od samego początku realizacji projektu czynnie została włączona w prace przygotowawcze.Już na etapie początkowym partnerzy projektu prowadzili zajęcia warsztatowe z zakresu tańca i śpiewu. Zadaniem młodzieży było aktywne i systematyczne uczestnictwo w warsztatach. Zajęcia te miały przede wszystkim przygotować uczestników projektu do realizacji zadania jak również pogłębić warsztat taneczny i wokalny każdego z uczestników. W etapie przygotowawczym młodzież ponadto musiała zapoznać się ze zwyczajami obrzędowości weselnej.
Oprócz zajęć warsztatowych związanych z przygotowaniem spektaklu młodzież brała czynny udział w lekcjach języka polskiego i ukraińskiego oraz w spotkaniach ze specjalistami z dziedziny kulturoznawstwa i etnografii obu krajów. Dodatkowo dla uczestników był zorganizowany wyjazd studyjny do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Ponadto dla uczestników były przygotowane zajęcia sportowe i rekreacyjne oraz panele dyskusyjne mające na celu ustalenia propozycji tematycznych przyszłych wymian. Równolegle do zajęć dla uczestników były prowadzone szkolenia dla nauczycieli , trenerów i liderów z metodologii i skuteczności nauczania . Finałem i zarazem podsumowaniem pracy młodzieży 12 listopada 2016 roku było wystawienie przedstawienia pt. „Dwa Wesela”, mające na celu prezentację kultur i obrzędowości obu narodów. Sztuka podkreśliła bliskość obu krajów „więcej między nami podobieństw niż różnic” jak wypowiadał się jeden z uczestników. Młodzież obu krajów była zafascynowana swoimi tak pięknymi tradycjami.
Warsztaty zostały zrealizowane przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM z Tarnobrzega przy współudziale Fundacji Promocji i Rozwoju Bieszczad ( Polska) oraz Pałacu Młodzieży z Łucka i Związku Polaków Lewego Brzegu (Ukraina) przy wsparciu Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.